Amit manapság Magyarországon naphalként lehet venni és egyre többen fogyasszák az egy Ázsiából importált tenyésztett Pangasius fajta és nem keverendő össze az eredeti naphallal, amely 1905 után jelent meg a magyar édesvizekben és teste kisebb, mint a Pangasius-é. A Pangasius, amelyből az ételünk is készült, fehér halfilé, rendkívül jó ízű, nincsen jellegzetes halszaga és sokféleképpen elkészíthető, Európában csak az utóbbi években kezdett elterjedni.
"En papillot"
Hozzávalók:
- 4 szelet filézett fehér hal, sózva és borsozva
- 1 fej édeskömény, szeletekre vágva
- 1 db nagy burgonya, hámozva és julienne-re vágva
- 1 szál répa, hámozva és julienne-re vágva
- 1 db nagy hagyma, hámozva és vékonyan "sauté" szeletekre vágva
- 2-3 fej szárított shiitake gomba, beáztatva 20 percre, utána szeletekre vágva
- 1 citrom héja
- szójaszósz
- vodka, fehérbor vagy száraz vermouth
- pirított szezámolaj
- friss koriander
Egyforma sütőpapírdarabokat készíts elő a halszeletekhez. Helyezz egy papírra egy halszeletet úgy, hogy a papírba be tudd majd csomagolni a halat. Halmozd a hal tetejére a hagymát, a burgonyát, a répát, az édesköményt és a gombát (a sorrend mindegy). Locsold meg nagyon kevés szójaszósszal, vodkával, pirított szezámolajjal, hintsd meg az apróra vágott korianderrel, és reszelj rá egy kevés citromhéjat. A papírt a videón látható módon szorosan tekerd fel úgy, hogy félkör alakú csomagocskát kapj (a levegőt, a gőzt bezárjuk a szoros csomagolással). Előmelegített sütőben, 170-180 fokon kb. 5-8 perc alatt megsül.
3 megjegyzés:
A Marie Clairben rendszeresen olvastam, ezt a receptet is. El is készítettem! :) Rita
Még sohasem hallottam hogy naphalként emlegették volna a pangasiust. Biztos hogy cápaharcsa? Vagy esetleg valamilyen vietnámi édesvizi harcsaféle? Hol vásároltad szivesen kipróbálnám.
peter
Oceancowboy,
Interneten néztünk utána az infónak. Lehet, hogy a köznyelv nem használja. A halak többségét a Lehel piacon szoktuk beszerezni.
Megjegyzés küldése